امام جمعه اقبالیه

قدرت و مقام چشمان فتنه گران را کور کرده بود

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / شنبه ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

حجت الاسلام فاطمیان؛ فتنه گران دنبال بهانه ای بودند که به انقلاب ضربه بزنند و بهترین وقت آنها درانتخابات بود وحرکات توهین آمیز فتنه گران در عاشورای حسینی 88 باعث ایجاد بصیرت در مردم شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  پایگاه اطلاع رسانی شهر مینو، فتنه سال ۸۸ جلوه‏ اى از توطئه دشمنان بود؛ فتنه یعنى کسانى شعارهاى حق را با محتواى صد در صد باطل مطرح کنند، هدف از ایجاد فتنه، گمراه‏ کردن مردم است، مردم ما در مقابله با فتنه سال ۸۸، خودشان به پا خاستند و نهم دى در سرتاسر کشور مشت محکمى به دهان فتنه ‏گران زدند. درسالروز ۹ دی ماه  به سراغ امام جمعه محترم شهر اقبالیه ، حجت الاسلام و المسلمین سید مرتضی فاطمیان رفتیم و در خصوص فتنه و حماسه تاریخی ۹ دی سوالاتی پرسیدیم و ایشان با همان قاطعیت و صداقت به روشنگری پرداخت که در ادامه با هم میخوانیم .

حاج آقا در ابتدا بفرمایید ، اگربه فتنه ۸۸ نگاهی دوباره داشته باشیم عوامل اصلی فتنه ۸۸ چه کسانی بودند؟

دشمنان نظام جمهوری اسلامی با نوکرانی که در آستان  آنها  بزرگ شده بودند،  با نقشه ای که از پیش تعیین شده بود و در واقع هدفمند بود ودر ابتدای امر این ها در صدد تضعیف و تخریب اهداف انقلاب اسلامی بودند و با تصور خام اینکه ایمان مردم ضعیف شده است و از انقلاب و حکومت نا امید شده اند ، دست به هر کاری زدند که بالاترین کار آنها توهین به عاشورای حسینی بود.

ایشان افزود : فتنه گران دنبال بهانه ای بودند که به انقلاب ضربه بزنند و بهترین وقت آنها درانتخابات بود وحرکات توهین آمیز فتنه گران در عاشورای حسینی ۸۸ باعث ایجاد بصیرت در مردم شد.

تحلیل حضرتعالی از روند شکل گیری فتنه ۸۸ چیست ؟

کسانی که فتنه رادر داخل کشور به راه انداختند، در ابتدا مهره های اصلی جریان نبودند ، بلکه طبق برنامه ای که دشمنان نظام تنظیم کرده بودند به مهره های اصلی تبدیل شدند.

امام خمینی (ره) فرمودند : من با جرات می گویم امت امروز ما برتر از امت پیغمبر(ص) و امیرالمومنین (ع) و حسین بن علی علیه السلام است زیرا در زمان امت امیرالمومنین (ع) مردم از اطاعت طفره می رفتند و خداوند هم در آیات خود به این دسته از مردم اشاره و آنها را توبیخ کرده است اما امروز شاهد آن هستیم که نیروهای نظامی و انتظامی ، آحاد مردم از همه اقشار با شور و شوق حماسه آفریدند که اینها همه نشان از ایمان و بصیرت مردم است.

بحث دوم ؛ بی اهمیت نشان دادن نقش مردم در حماسه انتخابات توسط فتنه گران مسئله ی دیگری از اهداف فتنه گران بود و آن ها قصد ضربه زدن به ستون انقلاب که همان ولایت فقیه است را داشتند وهدف  دیگر آنها نا امن کردن فضای زندگی مردم و مقدس جلوه دادن چهره های منحرف انقلاب و به حاشیه کشیدن مسائل انتخابات بود و در آخر به حمایت ازدشمنان قسم خورده ی ملت پرداختند وبه وسیله ی تربیون ها ،  رسانه ها و حتی پوشش مالی انجام می شد.

به نظر شما افراد فتنه گر از سوی چه کسانی وازکجا تغذیه می شدند؟

فتنه گران دنبال مقام و قدرت بودند و جاه و مقام چشمان آنها را کور و گوش های آنها را کر کرده بود و فکر می کردند که نظام ما همانند کشورهای منطقه تازه استقلال یافته است وبا انقلاب های مخملی آسیب پذیر است .

آنها با این نگاه فکر کردند که می توانند به مقدسات اسلام به مقام معظم رهبری و از همه بالاتر به عاشورا اهانت کنند . در حالی که ملت ایران در عزای فرزند پیامبر به سر و سینه میزدند ولی آنها در آن روز به کف زدن وسوت زدن پرداختند و تخریب اموال بیت المال را در دستور کار قرار دادند اما مردم با حضور خود در آن حماسه بزرگ سیلی محکمی به دو دسته از آن افراد زدند ، دسته ی اول تخریب کنندگان  واغتشاش گران بودند و دسته ی دوم خواص بی بصیرت .

به نظر شما فتنه ۸۸ چگونه برچیده شد ونقش مردم و رهبر معظم انقلاب در آن چقدر بود ؟

قطعا این فتنه با تدبیر و مدیریت شایسته رهبری امام خامنه ای (دامت برکاته ) و حضور همیشه در صحنه مردم جمع شد. رهبر معظم انقلاب قبل از فتنه هشدار های لازم را داده بودند ، متاسفانه همین خواص کور و کر شده بودند و گوش به فرمان رهبر عزیزمان نبودند و اینجا بود که مقام معظم رهبری این افراد را خواص بی بصیرت نامید …و پایه کار و کف جامعه بصیرتشان بالاتر از این خواص و نخبگان بی بصیرت است .در واقع نقش اصلی را رهبر عزیزمان در خاموش کردن این فتنه داشتند طوری که اول به صورت قانونمند فتنه گران را مجاب کردند تا بررسی دوباره ای انجام دهیم و بعد از بررسی مشخص شد اختلاف فاحشی در تعداد آرا مشاهده میشود .

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1213

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.