محجوب در گفت‌وگو با تسنیم:

انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران مجوز فعالیت ندارد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب از نگاه دیگران / پنجشنبه ۱۶ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجوزی برای فعالیت انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران صادر نشده، گفت: تا زمان برطرف نشدن ابهامات مجوزی صادر نمی‌شود.

علیرضا محجوب نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا» از پیگیری‌های مجلس درباره تشکیل انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران خبر داد و گفت: در تماس تلفنی که با مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران داشتم ابهاماتی را که در نحوه شکل‌گیری این انجمن وجود داشت گوشزد کردم.

وی با بیان اینکه مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران در حال پیگیری این موضوع است، ادامه داد: در این گفت‌وگو مقرر شد مدارک، مستندات و همچنین ابهاماتی که وجود دارد بررسی و گزارشی ارائه شود و سپس در چند روز آینده نشست حضوری مشترکی در این باره برگزار شود.

رئیس خانه کارگر ایران با اعلام اینکه تاکنون مجوزی برای فعالیت رسمی انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران صادر نشده، گفت: تا زمانی که ابهامات، اسناد و مدارک موجود بررسی نشود، مجوزی برای این انجمن صادر نمی‌شود.

به گزارش تسنیم، در پی فشار و لابیهای گسترده چهره‌های سیاسی انجمن صنفی منحله روزنامه‌نگاران و اقدامات غیرقانونی متعدد این افراد برای بازگشایی انجمن منحله با پوسته‌ای جدید، روز پنجشنبه هفته گذشته با حضور برخی افراد با گرایشات خاص فکری و سیاسی و با حضور تعداد معدود از فعالان این حوزه، نشستی به اسم مجمع مؤسسان انجمن صنفی روزنامه‌نگاران تهران برگزار شد و با وجود صراحت «قانون کار» مبنی بر غیرقانونی بودن تشکیل چنین مجمعی در صورت وجود انجمن صنفی قانونی با همین نام، این چهره‌ها تلاش خود را برای تشکل این انجمن به کار بستند.

این چهره‌ها از طریق همفکران و سرشاخه‌های خود در مناصب دولتی، این بار با اعمال فشار و هجمه گسترده به وزارت کار، روز دوم دی ماه جاری در نهایت اسامی هفت نفر را به‌عنوان اعضای منتخب و هیئت مدیره انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان تهران معرفی کردند.

این افراد در حالی اقدام به برگزاری نشست اخیر خود کردند که بر اساس ماده 131 قانون کار و ماده 15 امکان ثبت دو انجمن در یک صنف واحد در یک جغرافیا وجود ندارد و در حال حاضر با توجه به اینکه «انجمن صنفی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران ایران» و همچنین «انجمن صنفی خبرنگاران تهران» از سال 90 با برگزاری انتخابات رسمی و قانونی، تأسیس شده و مشغول به فعالیت است، این اقدام اخیر با همراهی و همداستانی چهره‌های سیاسی و مسئله‌دار انجمن منحله روزنامه‌نگاران، از هیچ محمل و تکیه‌گاه قانونی برخوردار نیست.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1207

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.