در گفتگو با افکارنیوز مطرح شد؛

منع تعقیب کریمی قدوسی از 9 شکایت دولت

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب قانونگذاری و نظارت / چهارشنبه ۱۵ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه تا کنون 9 شکایت معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری از وی منتفی شده است، گفت: از 10 مورد شکایت فقط یک شکایت باقی مانده که در هیئت نظارت مجلس در حال بررسی است.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار افکارنیوز با بیان اینکه معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری کاری جز شکایت از نمایندگان مجلس شورای اسلامی، ندارد، گفت: دولت روحانی در طول سه سال گذشته در 10 مورد از اینجانب به دادگاه شکایت کرده که هفت مورد از این شکایت در زمان مجلس نهم بود. سه مورد هم در مجلس دهم بوده است.

وی با بیان اینکه تا کنون 9 مورد از این شکایت در هیئت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان منتفی شده، گفت:  بعد از تشکیل مجلس دهم سه مورد شکایت از اینجانب شد. هیئت نظارت با دعوت اینجانب به شکایت ها بررسی کرده و نظر داد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: یک مورد افشای ماجرای نفوذی بودن عبدالرسول دری اصفهانی در تیم مذاکرات هسته ای بود که اینجانب در مصاحبه ای گفتم که این فرد را نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور به تیم مذاکرات معرفی کرده که نهاوندیان از موضوع شکایت کرد. ای در حالی بود که خود دری اصفهانی با یکی از روزنامه های اصلاح طلب مصاحبه کرد و اعلام داشت که نهاوندیان معرف وی بود.

 کریمی قدوسی با بیان اینکه شکایت دوم در خصوص ورود جیمز داباکس سناتور آمریکایی به کشور بود، گفت: من معتقدم که این ترددها برای نفوذ در مراکز علمی کشور است و این دیدگاه را بیان کردم که معاونت حقوقی ریاست جمهوری از این مساله هم شکایت کرده است.

وی با بیان اینکه این 2 مورد شکایت از سوی هیئت نظارت مجلس بر رفتار نمایندگان رد شده و اظهارات اینجانب در راستای ایفای وظایف نمایندگی تشخیص داده شد، گفت: شکایت سوم در خصوص تقلید صدای رئیس‌جمهور از سوی حسین فریدون است. اینجانب در مصاحبه ای گفتم که حسین فریدون برادر رئیس جمهور با تقلید صدای روحانی در تماس‌هایی با مراکز اقتصادی در راستای ترخیص کالاهای غیر مجاز اقدام کرده و حتی در تماسی با الهام امین زاده معاون روحانی به وی اعلام می‌کند که از انجام یک سفر خودداری کند. امین زاده هم که گمان می‌کند این دستور توسط رئیس‌جمهور داده شده از انجام آن سفر خودداری می‌کند اما چندی بعد در جلسه ای رئیس‌جمهور به وی می‌گوید که چرا به آن سفر نرفته و وی ماجرا را شرح می‌دهد.

کریمی قدوسی اضافه کرد: ظاهرا فریدون در تماسی تلفنی با خانم الهام امین زاده تقلید صدا کرد که اینجانب در مصاحبه به اشتباه گفتم که وی در تمام تلفنی با خانم مولاوردی تقلید صدا کرد.

وی افزود: اصل تقلید صدا درست است اما شکایتی شده که چرا اسم خانم مولاوردی ذکر شد.

کریمی قدوسی گفت: قرار شد تا هیئت نظارت مجلس این مورد شکایت را بررسی و اظهار نظر کند.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1204

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.