کریمی قدوسی:

پیگیری های اطلاعاتی درباره فتنه 88 به باند نیویورکی ها ختم شد

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب حوزه انتخابیه / جمعه ۱۰ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامیداشت حماسه نُه دی که در محل مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد، به بیان سخنانی صریح و ناگفته هایی از پشت پرده فتنه 88 پرداخت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در مشهد، جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی شامگاه پنجشنبه در مراسم گرامیداشت حماسه 9 دی که در محل مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد، به بیان سخنانی صریح و ناگفته هایی از پشت پرده فتنه 88 پرداخت.

تشریح راه مبارزه با نفاق

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان این که نباید اجازه دهیم کشوری که متعلق به سیدالشهدا است، مورد تخت و تاز دشمنان اسلام و انقلاب قرار گیرد، گفت: راه مبارزه با منافقین در سه روش خلاصه می شود. روش اول تذکر و هشدار دادن به آن ها است؛ اگر این روش جواب داد چه بهتر، اگر نه اسلام می گوید به آن ها مسؤولیت بدهید تا مردم آن ها را در عمل شناسایی کنند چرا که منافقین ادبیات شان ادبیات اسلام و انقلاب است اما در عمل آرام آرام باطن خود را نشان می دهند.

وی افزود: روش سوم، روشی است که در صورت جواب ندادن دو روش گذشته پیش می آید و این خسارتی عظیم است و همان روشی است که سیدالشهدا انتخاب کردند یعنی باید سر بهترین بندگان خدا به نیزه برود تا منافقان رسوا شوند.

کریمی قدوسی خاطرنشان کرد: یزیدیان دو روش پیش پای سیدالشهدا گذاشتند و گفتند «یا بیعت کن، یا بجنگ.» سیدالشهدا و اصحاب شان هیچ کدام از این دو روش را نپذیرفتند و گفتند بگذارید از این مکان برویم اما وقتی مقابله کردند، اینجا بود که سیدالشهدا فرمودند «هیهات منا الذله.» انقلاب هم در حوادثی مثل فتنه 88 سر این مسیر قرار گرفت.

پیام مردم در فتنه 88 به دشمن، «هیهات منا الذلّه» بود

نماینده مردم مشهد در مجلس ادامه داد: پیام دشمن در فتنه 88 به ملت ایران این بود که یا تسلیم محض شوید و یا آماده جنگ گردید. در شکل کوچک شده اش، یا بپذیرید و انتخابات قانونی را باطل اعلام کنید، یا شیپور جنگ را به صدا در می آوریم. این را شما در رفتار و گفتار و نوشتار و اسناد سران فتنه دیدید که در رأس آن ها جناب هاشمی رفسنجانی بود که در نامه سرگشاده خطاب به ولی امر مسلمین نوشت «خود را آماده آتشفشان کنید.»

وی یادآور شد: ولی امر مسلمین و ملت ایران در مقابل این دو گزینه، «هیهات منا الذله» را انتخاب کردند و به نبرد منافقین آمده و در سال های اوج انقلاب 8 ماه این نبرد ادامه پیدا کرد. این مسأله علاج نشد، مگر در حماسه مردمی نهم دی ماه و اگر مردم به عرصه نمی آمدند، نفاق حاکم شده بود، انقلاب از بین می رفت و اصحاب فتنه با سازمان نظامی ناتو هماهنگ کرده بودند که در زمان موعود به کشور حمله کنند.

جزییان سند تدوین شده در مرکز استراتژیک نهاد ریاست جمهوری

وی ادامه داد: آبان ماه امسال در یک سند، مرکز استراتژیک ریاست جمهوری که مسؤول آن آقای حسام الدین آشنا است بیان شده است و از «تغییر سیاست خارجی جمهوری اسلامی» می گوید و سه مطلب را بیان می کند. ابتدا می گوید در سند چشم انداز 1404، که بناست طبق آن ایران باید به رتبه اول علمی منطقه برسد، این مسأله را اشتباه می داند و می گوید باید به جای این که قدرت اول منطقه باشیم، باید آن را بین ترکیه، عربستان و ایران تقسیم شود.

کریمی قدوسی اظهار کرد: در بخش دوم این سند، دولت امروز می گوید «اقداماتی که تا کنون در منطقه انجام داده ایم، مثل اقداماتی که در سوریه، لبنان و یمن ایران حضور پیدا کرده، باید از آن برگردیم.» یعنی این که اگر ایران در برابر طواغیت زمان از مستضعفان حمایت کرده و حلب مظلوم آزاد شده و لبنان از حضیض ذلت را به اوج عزت رسانده است، باید از آن برگردد. این حرف ها را دولت آقای روحانی می گوید، نه نخست وزیر انگلیس و اوباما.

وی افزود: نکته سوم این سند این است که می نویسد دو اقدام مزبور ایران باعث بی توجهی به ترکیه و عربستان شده و در نتیجه این منطقه از چشم آمریکا افتاده است و دیگر حاضر نیست در منطقه ما هزینه کرده و به پیشرفت کشورها کمک کند.

وی با اشاره به این که طرح براندازی جمهوری اسلامی به طور غیر مستقیم در کتابی به نام «ایران و جهانی شدن؛ چالش ها و راه حل ها» بیان شده که نویسنده آن محمود سریع القلم، مشاور ارشد دکتر حسن روحانی است، گفت: خود آقای روحانی برای این کتاب پیشگفتار نوشته اند و حرف هایی که امروز آقای آشنا می زند، در کتاب مذکور به صراحت آمده است.

فتنه 88 با هدف براندازی جمهوری اسلامی ایجاد شد

کریمی قدوسی ضمن توصیه به مردم برای مشاهده مستند «شورش در شهر» که از رسانه ملی پخش خواهد شد، اظهار کرد:  فتنه 88 در راستای براندازی جمهوری اسلامی بود، نه یک اعتراض بر سر شمارش آرا. این فرمایش ولی امر مسلمین در ماه اول اول فتنه است. ایشان مسؤولان امنیتی را فرا می خوانند و امر می کنند که مستندات کشف شود تا پشت صحنه فتنه آشکار شود.

نماینده مردم مشهد در مجلس تصریح کرد: «مجلس امروز مجلسی است که باید آن را پایید تا مبادا از یک گوشه آن فریاد حمایت از فتنه بلند شود».

پیگیری های اطلاعاتی درباره فتنه 88 به باند نیویورکی ها ختم شد

وی با اشاره به این که رهبر انقلاب در جلسه مذکور از استقرار بخش عمده مرکزیت فتنه در خارج از کشور سخن گفته اند، خاطرنشان کرد: کار اطلاعاتی در این زمینه آغاز شد و به موضوعی به نام «نیویورکی ها» رسید. برای آگاهی از این مسأله می توانید به گزارش سایت مشرق با عنوان «دار و دسته نیویورکی ها» مراجعه کنید که طی آن همه چیز درباره این گروه در وزارت خارجه جمهوری اسلامی را بیان کرده است.

کریمی قدوسی با اشاره به این که جریان نیویورکی ها به اواسط دوران دولت اصلاحات بر می گردد، گفت: گزارش مذکور از «ناصر هادیان»، «کیان تاج بخش» و عده دیگری اسم می آورد که خط آن ها به نیویورک ختم می شود و آن زمان رییس نمایندگی ما در سازمان ملل آقای محمد جواد ظریف بوده است.

کریمی قدوسی ادامه داد: کیان تاج بخش در اعترافات خود می گوید ما هر شش ماه یک بار به نیویورک می رفتیم و به آنتونی ریچتر، مسؤول خاورمیانه و شمال آفریقا در بنیاد گزارش می دادیم.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1189

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.