عراقچی همچنان ساکت است

نسخه قابل چاپ
گروه مطالب رسانه ها / یکشنبه ۵ دی ماه ۱۳۹۵ / 0 نظر

عراقچی درباره اعتراف ظریف مبنی بر اشتباه‌بودن اعتماد به جان کری سکوت کرد و این سؤال را بی‌پاسخ گذاشت.

به گزارش الف،سیدعباس عراقچی معاون وزیر امورخارجه کشورمان که پس از مدت‌ها در مراسمی که با حضور خبرنگاران برگزار شده بود، حضور یافت، در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس درباره اظهارات ظریف و اعتراف وی به اشتباه بودن اعتماد به جان‌کری، صرفاً سکوت کرد و پاسخی به این سؤال نداد. 

این در حالی است که عباس عراقچی همواره در زمان مذاکرات و اجرای برجام، با حضور در نشست‌های مختلف از جمله صدا و سیما به تبیین مواضع دولت درباره برجام می‌پرداخت، اما پس از تمدید تحریم‌ها از سوی آمریکا و نقض رسمی برجام از سوی کنگره و همچنین اعترافات ظریف به اشتباه بودن اعتماد به آمریکا، از دسترس رسانه‌ها خارج شده است.

عراقچی امروز در سومین سالگرد ارتحال مرحوم پرورش در مسجد امام صادق(ع) حضور یافته بود.

به گزارش الف، روز چهارشنبه جواد کریمی قدوسی، نماینده مردم مشهد در مجلس بخشی از صحبت‌های منتسب به وزیر امور خارجه در جلسه محرمانه کمیسیون امنیت ملی مجلس را منتشر کرد که با واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه روبه رو شد. به گزارش ایلنا و فارس، کریمی با توزیع برگه هایی در میان خبرنگاران پارلمانی مجلس، جملاتی منتسب به وزیر امور خارجه را منتشر کرد. براساس این گزارش در این  متن به صورت جملات جدا از هم آمده است:

«من اعتراف می‌کنم اشتباه کردم... به حرف جان کری وزیر امور خارجه آمریکا اعتماد کردم...اگر استراتژی خودم را دنبال می‌کردم اکنون با مشکل مواجه نمی‌شدم...ما با صحبت و قول آقای کری اظهار نظر کردیم...این اشتباه بزرگی بوده که من کردم...به جان کری بعد از نقض اخیر که درخواست مذاکره در ایتالیا را داشت گفتم: «شما کاری کردید که حضور من با شما در یک شهر غیرممکن است»... قبلا جان کری و مونیز  به ما گفتند اگر قانون داماتو به سنا برود ما روش‌هایی داریم که جلوی آن را بگیریم.»

درپی این اقدام کریمی قدوسی ، بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه گفت: نام برده (کریمی قدوسی) از قضا در آن جلسه حضور نداشتند و نقل قول او از سخنان وزیر امور خارجه کاملا نادرست، مخدوش و گزینشی است .نقل قول وی به منظور بهر ه برداری های خاص تحریر و تنظیم شده است. قاسمی تاکید کرد: نقل قول های منتشره وارونه جلوه دادن واقعیات و اظهارات وزیر امور خارجه بوده و این ناراستی در بیان و نقل قول با راستی سخنان وزیر امور خارجه در تضاد کامل قرار دارد. سخنگوی وزارت امور خارجه جناحی و سیاسی کردن مسائل ملی را خلاف مصالح کلی کشور و امنیت ملی برشمرد و اظهار کرد: نقل قول مطالب صحیح از جلسات محرمانه هم بر خلاف مصالح و امنیت ملی کشور است؛ حال آن که نقل قول های نادرست ،صد درصد خلاف اخلاق و مصالح کشور و نظام تلقی می شود.

لینک کوتاه مطلب: http://j-karimi.ir/?v=1169

ارسال نظر

لطفا عدد تصویر را در کادر مقابل وارد کنید.